fbpx
Skip to content Skip to footer

Göğüs Küçültme Ameliyatı ve Fiyatları

GÖĞÜS KÜÇÜLTME AMELİYATI

Göğüs küçültme ameliyatları, her ne kadar estetik ameliyat olsa da estetik olmayan amaçlarla, hastaların sorunlarını gidermek ve onları rahatlatmak amacıyla da yapılabilmektedirler. Büyük ve sarkan göğüslere sahip kadınlar, memenin aşırı ağırlığı nedeniyle sırt, boyun, bel ağrıları, sütyen askı izleri, egzema pişik, kötü koku, akıntı, terleme, deri tahrişinden solunum problemlerine kadar değişiklik gösteren tıbbi sorunlara maruz kalırlar. En sonunda hastalar bir miktar kamburlaşır vede sonunda postür bozukluğu meydana gelir.

Göğüs Küçültme Nedir?

Göğüs küçültme sağlık sorunu yaşayan veya göğüs görünümünden rahatsız olan hastalar için yapılan bir plastik cerrahi işlemidir. Göğüs derisi ve göğüs dokusunun alınması işlemine göğüs küçültme denir. Hem kadın hem erkek hastalar için uygulanabilen göğüs küçültme operasyonu olacak hastanın birçok farklı nedeni olabilir. Bunlar göğüslerin aşırı sarkması, kötü görünümü, kötü kokuya sebebiyet vermesi, aşırı terleme veya kol kaslarının ağırlıktan dolayı fazla yorulması olabilir.

Göğüsler Neden Sarkar?

Göğüsler neden sarkar sorunun birçok farklı cevabı olabilir. Gözlerin sarkmasının en büyük nedeni yaşlanmaya bağlı hormonal düzensizliklerdir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kadınlarda hamilelik ve emzirme süreci de bir diğer neden olarak gösterilebilir. Yaşlandıkça göğüsteki doku azalır ve sarkmaya yol açar. Yerçekiminden de etkilenen göğüslerin nadir de olsa doğuştan sarkık olma ihtimali vardır.

Göğüs Küçültme Ameliyatları

Göğüs küçültme ameliyatları nasıl yapılır? Göğüs küçültme ameliyatları uzman bir cerrah ve ekibi tarafından yapılmalıdır. Cerrah hastanın rahatsızlığını tam olarak anlamalı ve buna göre hareket etmelidir. Göğüs küçültme ameliyatlarında belirli bir iz kalır. Bunun nedeni göğüste kesi açılarak dokunun alınmasıdır. Göğüs küçültme ameliyatlarının süresi için net bir şey söylenmesi mümkün değildir. Göğsün boyutu ve çıkarılacak dokunun ağırlık süreyi etkileyen unsurlar arasındadır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kişiler doğumsal olarak kendiliğinden büyük göğüslere sahip olabilir ve aşırı kilo kazanımı, hamilelik gibi süreçler kişinin göğsünde büyümeye yol açabilir. Genetik faktörler ve aşırı kilo alımından dolayı bazı kadınlar çok büyük göğüslere sahiptir. Kişilerin bazıları göğüslerinden rahatsızlık duyar ve göğüs küçültme ameliyatı sayesinde günlük yaşamlarına daha mutlu bir şekilde devam ederler. Meme küçültme ameliyatı öncesi göğsün mamografisi çekilmeli ve uzman doktor tarafından kontrol edilmelidir. Mamografi çekilmesinin en önemli nedeni göğüste herhangi bir hastalığın bulunup bulunmamasıdır. Hastanın böylece genel sağlığı hakkında veriler elde edilir ve ameliyat öncesi hastanın sağlıklı olduğundan emin olunur. Anestezi ekibi kendini hastaya göre hazırlar. Ameliyat sabahı hastanın son tetikleri tamamlanır ve hastanın verileri son kez analiz edilir. Hasta ameliyat öncesi yatış yapar ve ameliyat süreci için izlenmeye alınır.

Meme küçültme ameliyatı sonrası hastanın giyeceği şeyler de oldukça önem arz eder. Bu nedenle uzman doktora danışılmalı ve dediklerine uyulmalıdır. Meme küçültme ameliyatı sonrası hastanın memesinin şekil alması önemlidir. Hasta bu süreç içerisinde beslenmesine dikkat etmeli memesine karşı darbeleri en aza indirgemelidir.

Küçültme Ameliyatı Sonrası Göğüsler Büyür Mü?

Göğüs küçültme ameliyatı sonrası göğüsler büyür mü? Sorusu birçok hastayı endişelendirmektedir. Göğüs küçültme ameliyatı sonrası hastanın göğüsleri eski haline geri dönmez veya bu kadar büyük bir boyutta büyüme yaşamaz. Fakat göğüs küçültme operasyonu geçen hastaların hamilelik, kilo alma vb. durumları ile göğüs küçük bir miktar büyüyebilir.

Ameliyat Sonrası Emzirebilir Miyim?

Meme küçültme ameliyatı sonrası anne olan hastalar emzirme işlemi yapamamaktadır. Meme küçültme ameliyatları öncesi hastanın anne olma ihtimali göz önüne bulundurulduğunda süt kanallarına çok daha dikkatli davranılıyor. Fakat yine de süt kanallarının belirli bir kısmı operasyon sırasında alınabiliyor.

Meme Küçültme Fiyatları

Göğüs küçültme fiyatları çoğu hasta için önem arz etmektedir. Göğüs küçültme ameliyatının maliyeti birçok farklı koşullara göre değişiklik gösterebilir. Göğüs küçültme fiyatları, yapılan testler, ilaçları göğsün boyutu ve ameliyat süresi fiyatı etkileyen unsurların başında gelmektedir. Göğüs küçültme fiyatının bir diğer başlıca unsuru uzman cerrahın tecrübesi ile de doğru orantılıdır.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul