fbpx
Skip to content Skip to footer

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME AMELİYATI

Doğum, enzirme, süt verme, genetik, kilo alıp verme ya da yapısal nedenlerle meydana gelen sarkıklıklar meme dikleştirme ameliyatı ile düzeltilebilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatıyla aynı zamanda göğüslerdeki asimetriler, farklılıklar da düzeltilebilir. Göğüs dikleştirme estetik ameliyatı sıklıkla doğum sonrasında süt verme sebebiyle büyüyen göğüslerde süt vermenin kesilmesinden sonra göğüs hacminin küçülüp involüsyona uğraması, meme dokusunun küçülmesi, sarkma gibi estetik görünümün bozulması sonucunda yapılır. Sarkma olduğunda göğüslerde göğüs başı aşağı doğru bakar ya da sarkar. 

Bazı hastalarda ise fazla miktarda kilo alıp verme sonucunda göğüs dokusunun küçülmesi de aynı sonucu doğurabilir. Meme göğüs dikleştirme ameliyatlarında memenin yeniden eski formunu ve dikliğini kazanması, yeniden şekillendirilmesi, konik bir yapıya kavuşturulması amaçlanır. Meme başı çevresindeki koyu renkli alan (areola) geniş ise bu ameliyatla daraltılabilir. Hemen hemen tüm sarkık göğüs ameliyatlarında kahverengi kısımda düzeltilmektedir

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul