fbpx
Skip to content Skip to footer

Gıdı Aldırma

GIDI ALDIRMA VE FİYATLARI

Gıdı aldırma nedir?

Gıdı aldırma nedir, gıdı aldırma gıdı estetiği olarak da bilinmesiyle birlikte hastada yaşla beraber daha sık karşılaşılan gıdı bölgesindeki sarkık görünümün giderilmesi operasyonudur. Gıdı sarkması durumunda kişinin yüzü daha kilolu ve yaşlı bir görünüme sebebiyet vermektedir. Bu görünümden rahatsız olan hastalar plastik cerrahiye başvurmakta ve gıdı aldırma operasyonu gerçekleştirmektedir. Sarkan gıdı bölgesi daha küçük bir çene görünümü sağlarken ayrıca boynunuzun da daha kalın görünmesine neden olacaktır. Gıdı aldırma operasyonu ile daha zayıf gözükebilir ve keskin bir çene görünümüne kavuşabilirsiniz.

Gıdı aldırma i̇yileşme süreci

Gıdı yağ aldırma işlemi klinik ortamında yapılabileceği gibi lokal anestezi ile yapılır. Lokal anestezi sayesinde ameliyat süresinde acı çekilmez ve hasta 30 dakikalık bir operasyon ile istenmeyen gıdı görünümünden kurtulmuş olur. Gıdı Liposuction olarak da bilinen gıdı yağ aldırma işlemi sonrası hasta evine dönebilir ve evinde istirahat edebilir. Lokal anestezi iğne ile uygulanır ve bu nedenle hastada kızarıklık veya alerji oluşturabilir. Bu sürecin hasta tarafından takip edilmesi gereklidir. Hasta kendisinde herhangi bir değişiklik gördüğü zaman uzman hekime başvurmalıdır. Gıdı aldırma operasyonunda çene altından yapılan kesi ile yapılır ve iz belli olmaz.  Deri fazlalığınız var ise gıdı yağ aldırma operasyonu sırasında boyun germe işlemi de yapılır. Boyun germe işlemi de yaptıran hastaların iyileşme süreci bir hafta kadar uzamaktadır.

Gıdı aldırma operasyonlarının sonuçları kalıcı mıdır?

Gıdır aldırma operasyonlarının sonuçları kalıcı mıdır sorusu çoğu hastanın kafasını kurcalamakta ve tekrar gıdıda yağ oluşumunun yaşanmasından çekinmektedir. Hasta gıdı aldırma operasyonu sonrası gısıdından kurtulmuş olmak ister ve normal yaşamına kaldığı yerden devam etme ihtiyacı duyar. Gıdı aldırma operasyonunda uzun yıllar kalıcı sonuçlar vardır fakat gıdı aldırma operasyonu sonrası hasta beslenmesine dikkat etmeli ve ani şekilde kilo alımlar yaşamamalıdır.

Gıdı Liposuction işlemi

Gıdı sarkması belirli bir yaştan itibaren çoğalmakta veya genetik olarak da insan yapısında gıdıya rastlanmaktadır. Kişilerde gıdının sarkmış görünümü estetik görünümü sekteye uğratmakta ve estetik işlem ile aldırmak istenmektedir. Gıdı Liposuction işlemiyle gıdı sarkmasından kurtulunur ve daha estetik bir görünüm kişiye kazandırılır. Gıdı Liposuction sayesinde fazla yağlar giderilir ve çene bölgesi daha belirginleşir.

Gıdı aldırma sonrası iyileşme süresi

Gıdı aldırma sonrası iyileşme süresi belirli faktörlere göre değişkenlik gösterebilir. Gıdı yağ aldırma işlemi sonrasında hastaya bandaj verilir. Bu bandaj çene kısmından baş kısmınıza kadarki alanı kapsar ve takılması gereklidir. Baş korsesi olarak da geçen bu ürün hastalar tarafından üç gün takılmalıdır. Gıdı aldırma operasyonu geçen hastanın ilk üç günü ağrılır geçebilir ve bu normaldir. Doktorun önerdiği ilaçların kullanımı gıdı aldırma operasyonu sonrası iyileşme süresini kısaltacaktır. Gıdı aldırma işlemi gerçekleştiren hasta hekimin önerilerini yerine getirmesi ve kendine iyi bakması durumunda 10 gün sonra normal yaşantısına kaldığı yerden dedvam edebilir. Gıdı aldırma işleminde belirli bir iz kalma durumu yoktur. Hastanın çene altında minik bir kesisi mevcuttur ve bu kesi zamanla kaybolur.

Gıdı aldırma fiyatları

Gıdı aldırma fiyatları birçok farklı unsur nedeniyle değişkenlik gösterebilir. Gıdı aldırma işlemi yapacak olan doktorun uzmanlığı, operasyon yapılacak olan klinik, şehir, ve anestezi durumuna göre fiyatlar değişebilir. Gıdı aldırma işlemi yaptıracak olan kişinin genel anestezi istemesi durumunda fiyat artacak ve bir ameliyat ortamı gerekecektir. Bu koşullarla doğru orantılı olarak fiyatlarda artabilmektedir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul