fbpx
Skip to content Skip to footer

Fue Saç Ekimi

FUE SAÇ EKİM TEKNİĞİ NASIL YAPILIR? KİMLERE UYGULANIR?

FUE saç ekimi nedir?

Son yılların en rağbet gören kozmetik tedavilerinden biri olan saç ekimi, birçok insanı meraklandırmakta ve en popüler saç ekim tekniği olan FUE saç ekimi için “FUE saç ekimi nedir?” soruları doktorlara yöneltilmektedir. FUE saç ekimi saç ekim teknikleri arasında en sık tercih edilen ve uygulanan işlem olarak bilinmektedir. Saç dökülmesi veya kelleşme problemleri yaşayan fiyalojik gelişimini tamamlamış her bireyin başvurabileceği bir teknik olan FUE saç ekimi, saçların doğal ve gür görünümüne tekrar kavuşturmak için yapılır.

FUE saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekiminde öncelikli olarak dikkat edilmesi ve yapılması gereken hastanın saç çizgisini belirlemektir. Uzman doktor ve ekibi tarafından belirlenen saç çizgisi saç ekiminizin doğal görünmesine yardımcı olacaktır. Saç çizgisi belirlenen hastanın kelleşme yaşadığı alanlar işaretlenir ve saç ekimi yapılacak bölgeler belirlenmiş olur. FUE saç ekimi belirli aşamalardan oluşmakta ve aşamalar sırasıyla gerçekleştirilmektedir. FUE saç ekimi için hastanın tıraş olması gerekmektedir. Erkeklerde bu tıraş daha az sorun olsa da kadınlar için aynı durum söz konusu değildir. Bu nedenle kadınlarda ense bölümünün küçük bir kısmı belirlenir ve kamuflaj edilebilecek bir bölge seçilir.

Saç ekimi için kıl kökü alınacak bölge anestezi ile uyuşturulur böylece hasta operasyon sırasında ağrı çekmez. Ense bölümünden kıl kökleri tek tek toplanır ve uygun prosedürde korunur. Diğer aşama ise saç ekimi yapılacak olan bölgeden başlar. Operasyon bölgesinde anestezi uygulaması yapıldıktan sonra kanal açılması gereklidir. En önemli aşamalardan biri olan kanal açılması işlemi için alınan kıl köklerinin yerleştirilme işleminin uygulanabilmesi için çelik uçlu özel aletler ile delikler açılır. Açılan bu kanal denilen deliklere muhafaza edilen kıl kökleri tek tek yerleştirilir. Anlattığımız FUE tekniği olarak bilinen bu operasyon 8 saate kadar sürebilmektedir. Operasyon süresi saç ekimi yapılan bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir.

FUE yöntemi kimlere uygulanabilir?

FUE 18 yaşından büyük ayrıca fizyolojik olarak gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilir. Saç dökülmesi yaşayan veya saç görünümündeki seyrekleşmeden rahatsız olan herkes için FUE saç ekimi tekniği uygundur. Hastanın FUE tekniğine uygunluğunun bulunması için uzman doktor kontrolünden geçmeli ve ek bir cilt hastalığı olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır. FUE saç ekimi tekniği erkeklerde uygulanan bir saç ekimi tekniği olarak bilinse de kadınlara da aynı şekilde uygulanabilmektedir. FUE tekniği saç ekim teknikleri arasında iz bırakmayan tek tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

FUE saç ekimi avantajları

FUE saç ekimi avantajları arasında ilk olarak belirtilmesi gereken iz kalmamasıdır. Kesi açılmadığı için iz kalmadan operasyon tamamlanabilir ve iyileşme süreci de diğer tekniklere göre oldukça hızlıdır. FUE tekniği dünyada en çok kullanılan saç ekim tekniği olmakla birlikte, kalıcıdır ve doğal bir görünüm sağlar. Saç ekiminde FUE tekniği, saçlarınızın dökülme olasılığını minimuma indirir.

FUE saç ekiminde saçlar ne zaman uzar

Bu teknik ile saçlar ne zaman uzar sorunun net bir cevabı olmasa da yine saç ekimi yapılan bölgenin boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak FUE saç ekimi tekniğinde şok dökülme sonrası kıl kökleri iyileşmeye ve kendini yenilemeye başlamaktadır. FUE tekniği ile saç ekimi gerçekleştirmiş bir hasta ortalama 7 ay içerisinde saçlarının çoğu çıkmış olur. Bir yıl içerisinde ise eski görünümüne kavuşmaya başlar. FUE tekniği ile saç ekimi gerçekleştiren hastanın uzman doktorun görüşlerine önem vermesi ve tedavisini destekleyici ürünler kullanması da önem arz eder.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul