fbpx
Skip to content Skip to footer

DHI Saç Ekimi

DHI SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ

DHI saç ekimi nedir?

DHI saç ekimi nedir? DHI saç ekimi, choi adlı medikal kalemlerle uygulanan bir saç ekimi tekniğidir. Kıl kökünün toplanması ve istenilen bölgeye yerleştirilmesi iki ayrı işlem olarak bilinmekte DHI saç ekimi ise bu iki işlemi teke düşürmektedir. Hastaya tek işlem yaparak konfor ve rahatlık sağlayan DHI saç ekim tekniği, saçlarda kesi ya da kanal açılımı gerektirmemektedir. DHI saç ekimi için kullanılan choi medikal kalem sadece uzmanlar tarafından kullanılmalıdır. FUE saç ekimi tekniğinde oluşan toplam 3 aşama DHI saç ekiminde iki aşamada gerçekleştirilir ve operasyon süreci daha kısadır. DHI saç ekimi kelleşme veya saçlarda dökülme problemi yaşayan hastalar için uygulanmaktadır. Kadın erkek farketmeksizin  fizyolojik gelişimini tamamlamış herkes için uygun olan DHI saç ekimi tekniği, saçlarda yoğun görüntü sağlar, sağlıklı ve estetik saçlara sahip olmak için uygulanır.

DHI saç ekimini nasıl yapılır?

DHI saç ekimi nasıl yapılır? DHI saç ekimi, saç ekimi için kıl kökü alınacak bölgeye anestezi uygulanması ile başlanır. Lokal anestezi ile ağrısız bir operasyon geçirilmesi planlanan hastanın saç kökleri toplanır ve özel cihaz sayesinde saç ekimi yapılması istenilen bölgenin kafa derisine yerleştirilir. DHI saç ekimi tekniğinde yerleştirme işlemi choi medikal kalemi ile gerçekleştirilir. Choi medikal kalem oldukça ince bir formdadır ve saç kökü yerleştirebilecek yapıya sahiptir. Kalem sayesinde sağlıklı doku hasar almaz ve daha sık ekim yapma imkânı tanır. DHI saç ekimi uzman doktorun hastanın analizi sonucu tercih edilir. Hastanın uygunluğu varsa uzman doktorun DHI saç ekimi yapması operasyon süresini de kısaltmaktadır. DHI saç ekiminde kökler alındıktan sonra vakit kaybedilmeden diğer bölgeye nakledilebilir. Bu durum zamandan tasarruf etmektedir. Ayrıca zaman dışında da birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan en önemlisi, greftlerin ölmemesidir.

DHI saç ekimi işlem süresi ne kadardır?

DHI saç ekimi işlem süresi hakkında net bir bilgi verilmesi doğru değildir. Saç ekimi yapılacak bölgenin boyutu hastanın kişisel öyküsü veya saç derisinin yapısı süreyi etkileyen faktörlerdir. Ortalama olarak bir süre verilmesi istenirse greyft sayısı göz önüne alınarak, DHI saç ekimi operasyonu için 6 ila 9 saat arası bir zaman dilimi gösterilebilir. Hasta ikinci bir seansa da ihtiyaç duyabilir. Bu durum uzman doktorun uzman görüşüne göre farklılık gösterebilir.

DHI saç ekimi tekniği avantajları

DHI saç ekimi tekniği avantajları oldukça fazladır. Uzmanlar tarafından belirtilen birçok avantajı bulunan DHI saç ekiminin en önemli unsuru, saç köklerinin daha sağlıklı kalmasıdır. Bunun nedeni yukarıda da belirttiğimiz gibi kıl köklerinin zaman nedeniyle dışarı ile daha az temas etmesidir. Saç köklerinin sağ kalma olasılığı daha sık ve gür saçlara sahip olmanıza yardımcı olur. Ayrıca DHI saç ekimi bir kesi veya delik açma işlemi gerçekleştirmediği için doku hasarı da minimum seviyededir. Kesi alanının daha az olması kanamayı da azaltan durumlar arasındadır. Ayrıca DHI saç tekniğinin tıraşsız bir operasyon olması kişinin günlük hayatına daha çabuk döneceğinin bir göstergesidir. 

DHI saç ekimi tekniği dezavantajları

DHİ saç ekimi tekniği dezavantajları da her tedavi yöntemindeki gibi bulunmaktadır. DHI saç ekiminin dezavantajları FUE tekniği ile karşılaştırdığımızda ortaya çıkmaktadır. DHI saç tekniği FUE saç tekniğine göre, daha masraflıdır ve tecrübeli uzman bir doktor tarafından müdahale edilmesi gerekir.  Kullanılan  choi medikal kalemin yanlış kullanılması sağlıklı saç köklerine de zarar verebilmektedir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul