fbpx
Skip to content Skip to footer

Çene Estetiği

ÇENE ESTETİĞİ

Çene yüzümüzün alt kısmında bulunan, yüz ile boyun arasında bağlantıyı sağlayan bölgemizdir. Sadece görsellik değil, kafa ile yaptığı eklem yardımıyla ağzımızın açılıp kapanma fonksiyonunu sağlar. Çene aynı zamanda yüz bölgesi için estetik açıdan önem arzeder. Burun gibi çene ucu da, yüzün diğer bölümleri ile orantılı ve uyumlu olmalıdır. Yüzün profilini oluşturan önemli yapılardan bir tanesidir.

Ortognatik cerrahi ya da çene estetiği, diş dizilimlerindeki bozukluk nedeniyle ısırma ve çiğneme problemi olan hastaların çenelerine yönelik müdahaleyle bu bozukluğun giderilmesi işlemidir.

Çeneye yapılan estetik ameliyatlarda en önemli durum diş dizilimi-kapanışı ve çenenin tamamını ilgilendiren bir durum olup olmadığıdır. Eğer diş dizilimi, çene kapanışı normal sadece çene ucu ile ilgili bir durumsa farklı, diş dizilimi ve kapanış bozuk olan durumlarda ise tüm çeneyi ilgilendiren ameliyatlar yapılmaktadır.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul