fbpx
Skip to content Skip to footer

Burun Kemik Eğriliği Ameliyatı

BURUN KEMİK EĞRİLİĞİ AMELİYATI VE FİYATLARI

Burun kemik eğriliği ameliyatı nedir?

Burun kemik eğriliği ameliyatı nedir? Burun kemiği eğriliği ameliyatı kemik ve kıkırdak dokusunun sağ veya sola eğrilmesi durumudur. Burun eğriliği hastanın günlük yaşantısını sekteye uğratmakta ve farklı şikayetlere yol açmaktadır. Burun kemik eğriliğinin tedavisi hastanın rahat nefes alabilmesi için oldukça önem arz etmektedir.  Burun eğriliği yorgunluğa, odak sorununa vb. Birçok probleme yol açabilir. Burun eğriliğinin düzeltilmesi için uzman bir cerrah tarafından burun eğriliği ameliyatı gerçekleştirilmelidir.

Burun Eğriliği Neden Olur?

Burun eğriliğinin iki farklı nedeni bulunmaktadır. İlk nedeni doğumsal olarak kendiliğinden var olan burun eğriliğidir. Hasta doğuştan burnu eğik olarak dünyaya gelir. İkinci neden ise edinsel olarak kazanılmış burun eğriliğidir. Burun eğriliği, çocukluk döneminde düşme, yaralanma, çarpma gibi travmatik durumlar sonucu oluşabilir. Büyüme çağında da burun şekil olarak farklılaşabilir ve kemik kendiliğinden eğrilebilir.

Burun kemik eğriliği ameliyatı kaç saat sürer?

Burun kemik eğriliği ameliyatının süresi net olarak belirtilemez. Bunun nedeni hastaların burun eğriliğinin farklı derecelerde olması ameliyatın süresini belirlemektedir. Burun eğriliği ile birlikte burun estetiği yapılan hastanın operasyon süresi uzamakta ve farklılık göstermektedir.

Burun eğriliği ameliyatı öncesi

Burun eğriliği ameliyatı öncesi hastanın tetikleri yapılır ve genel sağlık kontrolü sağlanır. Bu kontrol anestezi ve cerrahi işlem sırasında beklenmedik komplikasyonlarla karşılaşılmaması için önemlidir. Ameliyata uygun hastanın ameliyat günü yatışı sağlanır. Hastanın böylece genel sağlığı hakkında veriler elde edilir ve ameliyat öncesi hastanın sağlıklı olduğundan emin olunur. Ameliyat prosedürü hastaya uygun hale getirilir ve anestezi ekibi kendini hastaya göre hazırlar.  Hastanın sigara kullanıp kullanmaması da oldukça önem arz eden bir konudur.

Burun eğriliği ameliyatı sonrası

Burun eğriliği ameliyatı sayesinde burundaki hava yolu açılmaktadır. Genellikle ameliyat sonrasında burun tamponu uygulanır. Uygulanan tamponlar da çoğunlukla hava kanallı silikon olmaktadır. Bunun sebebi, silikon olduğu için tamponların alınma aşamasının çok daha rahat hale gelmesidir. Hava almayı sağlayan bu tamponlar, kişinin ameliyattan sonraki süreci çok daha rahat atlatmasını sağlar. Ameliyattan 3 gün sonra hastaların rutin hayatlarına dönmeleri mümkündür. Ameliyattan bir hafta sonra da burun içine konulmuş olan tamponlar çıkarılır. Böylece ameliyat sonrası hastada herhangi bir iz kalmamış olur. Bu ameliyatın ardından burnun dış yapısında herhangi bir cilt kesisi veya biçim değişikliği söz konusu olmamakta; bununla birlikte gözün alt kısmında herhangi bir şişlik veya morluk meydana gelmemektedir.

 

Burun eğriliği ameliyatı riskleri

Burun eğriliği ameliyatı riskleri, her ameliyatta oluşan riskleri içerisinde barındırır. Burun eğriliği ameliyatına giren hasta anestezi uygulamasına bağlı komplikasyonlara, maruz kalabilir veya burun eğriliği tam olarak giderilemeyebilir.

Burun eğriliği yaşayan hastaların yaşadığı problemler

Burun eğriliği mevcut olan hastalar günlük yaşamlarından konfor alanları dardır ve nefes alma problemleri yaşamaktadır. Nefes alma problemi birçok farklı sorunu doğurmakla birlikte burun eğriliği olan hasta, estetik görünüm açısından da rahatsızlık duyabilir. Burun eğriliği problemine sahip kişi, burun tıkanıklığı ve koku alma sıkıntısı yaşamaktadır.  Burun eğriliği problemi ayrıca ağız kokusu, ağız kuruluğu, diş hastalıkları, yorgun uyanma, horlama, akciğer hastalıklarına neden olabilmektedir. Özellikle farklı tıbbi sorunlarının da başlangıcı olan burun eğriliği, sinüzit oluşumuna ve alerji oluşumuna risk yaratmaktadır.

Burun kemik eğriliği ameliyatı fiyatları

Burun kemik eğriliği fiyatları uzman hekimin tecrübesine ve talebine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca klinik koşulları, anestezi türü, kemik eğriliğine ekstra olarak burun estetiğinin de yapılması fiyatlarda farklılık yaratacaktır.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul