fbpx
Skip to content Skip to footer

Ameliyatsız Göğüs Büyütme

AMELİYATSIZ GÖĞÜS BÜYÜTME

Göğüsler kadınlar için en önemli güzellik ve özgüven unsurlarından bir tanesidir. Estetik cerrahi ameliyatların artmasıyla birlikte çağımızda bayanların en çok tercih ettikleri ve en yüz güldürücü ameliyatlardan bir tanesi, silikon protez ile meme büyütme ameliyatıdır. Hamilelik, emzirme, yaşlanma, kilo alıp verme gibi nedenlerle göğüsler küçülebilir, bazen sarkabilir ya da gelişme geriliği sonucunda yeterli boyut ve büyüklüğe ulaşmayabilir. 

Bu gibi durumlarda küçük olan memeyi büyütmeye ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan ameliyatlar ile daha dolgun, daha iri, daha kıvamlı, estetik olarak daha güzel görünümlü, projeksiyonu olan göğüsleri oluşturmak mümkündür. Bu göğüs büyütme en uygun silikon meme protezleri ile yapılabilir. 

Meme büyütme ameliyatı, meme dokusu altına ya da kas dokusu altına yerleştirilen meme protezleri ile meme hacminin artırılması işlemidir. Bu müdahale yapısal olarak küçük memeler için, asimetriler ve boyut farklılıkları için ya da doğumdan sonra küçülmüş ve içi boşalmış memeler için uygulanabilir. 

Göğüs büyütme için muayeneden sonra estetik cerrah, göğüs kafesini kaplayan deri, meme dokusunun varlığı, hacmi, sarkıklık olup olmadığı, herhangi bir kitle yer alıp almadığı, göğüslerin durumu gibi ameliyatla ilgili kararları etkileyecek diğer değişkenleri tesbit ederek hastaya anlatır. Göğüslerin bariz olarak sarkık olduğu vakalar için, estetik cerrah meme büyütme ameliyatına ek olarak meme derisini azaltacak, yeniden şekillendiren bir yöntem yani göğüs dikleştirme ameliyatı da ek olarak önerebilir.  

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul