fbpx
Skip to content Skip to footer

Alın Germe Ameliyatı

ALIN GERME AMELİYATI

Alın germe ameliyatı, özellikle yüz germe ve göz kapağı estetiği ihtiyacı olan hastalarda gerekebilen bir durumdur. Aslında mimik çizgilerimizden olan alın çizgileri, zamanla derinleşerek dikey ve yatay çizgiler oluşturur. Buda kişiye yorgun ve yaşlı bir ifade kazandırır. Kaş düşüklüğü, alın kırışıklıkları ve çatık kaşlar alın germe ameliyatı nedenlerindendir.

Yüksek kaş, çatık olmayan kaş ve gergin bir alın bu ameliyatla planlanan hedefledir. Aşağıdaki özelliklerden birine ya da birkaçına sahipseniz alnınızı gerdirmeyi düşünebilirsiniz.

Kaşlarınız düşükse ve olması gerekenden aşağı durarak yorgun ve üzgün görünmenize neden oluyorsa,

Alnınızda düzelmeyen derin yatay çizgiler varsa, İki kaşınızın arasında burnunuza doğru uzanan derin dikey bir veya iki çizgi oluşmuşsa,

Alın Germe Ameliyatı İle Birlikte Yapılabilecekler

Alın germe ameliyatı bu problemlerin düzelmesini sağlar. Kaşlar istenen oranda kaldırılabilir. Genellikle bu müdahale fazla derinin alındığı ve yüzün orta ve alt bölümünün sıkılaştırıldığı yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabilir. Şayet üst göz kapağınızın sarkmış ve gözlerinizin altında torbacıklar oluşmuşsa estetik cerrahınız alın germe ameliyatının yanında göz çevresi ameliyatı da önerebilir.

Ameliyat öncesinde doktorunuz, muayene sırasında siz çeşitli mimikler yaparken her adalenin hareketine dikkat ederek alnınızı ve üst gözkapağı bölgenizi inceler. Sonra kaşlarınızın düşük olup olmaması, yüzünüzdeki oranlar, üst gözkapağınızdaki fazla deri miktarı ve saçlarınızın alnın neresinden başladığını da göz önünde tutarak sizin için en uygun ameliyat tekniğine karar verir. Ameliyat sıklıkla genel anestezi altında yapılır. Alın germe ameliyatı, yüz germe ve göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir.

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul