fbpx
Skip to content Skip to footer

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, kadınların vajina bölgesindeki estetik görünümünün tıbbi operasyonlar ile sağlanmasıdır. Kadınlarda en sık uygulanan genital estetik uygulamaları kişinin yaşına sosyal ekonomik durumuna ve isteklerine göre değişiklik göstermektedir.

Genital Estetik Türleri

Kadın genital estetik operasyonunda ergenlik döneminde klitoris büyüklükleri gibi sorunlar için operasyon uygulanırken evli kadınlarda genellikle dudak daraltma, genital yağların şekillendirilmesi, genital bölgenin gençleştirilmesi, renk açma gibi işlemler uygulanmaktadır. Bu sorunların çoğu genital estetik ile çözüme kavuşmakta ve hasta günlük yaşamına özgüveni artmış bir şekilde dönmektedir.

Genital Bölge Gençleştirme

Mezoterapi, IPL, Kimyasal soyma ve Radyofrekans işlemleri ile yapılan genital bölge gençleştirme uygulaması, cildin sıkılaşmasına yardımcı olurken lekelerin açılmasında, koyu renklerin giderilmesinde de büyük bir rol oynamaktadır. Hastanın 4-6 seansta genital bölgesi gençleştirilebilir ve bu süre genital bölgenin durumuna göre kısalıp uzayabilir.

Klitoris Küçültme ve Şekillendirme

Klitorisin konumu nedeniyle sorun yaşayan hastalarda uygulanan klitoris küçültme ve belirginleştirme uygulamasında hastanın klitorisi öndedir. Bu nedenle cerrahi bir şekillendirme gerektiren uygulamada,hastaların dar kıyafet, bikini, iç çamaşırı ve spor kıyafeti giyerken yaşadığı sorunlar giderilir. Hastanın daha hassas olduğu bu sağlık sorununda genital estetik uygulamaları ile kombine edilebilir. Ayrıca klitoris üzerindeki deri fazlalığının düzeltilmesi de klitoris küçültme ile uygulanan bir diğer estetik cerrahi operasyonudur.

Genital Dudak Kalınlaştırma

Genital dudak dolgunlaştırma, hastanın doğumsal olarak doğuştan ince ve belirsiz olan vajina dudağına uygulanan bir tıbbi işlemdir. Genital dudak kalınlaştırma operasyonu ile iç dudaklara dolgu ve yağ transferi yapılır.

Genital Bölge Yağ Şekillendirmesi ve Venüs Estetiği

Fazla kilo almaya ve zamanla yer çekimi nedeniyle oluşan sarkmalar için kullanılan genital bölge yağ şekillendirmesi, fazlalıkların ve sarkmaların düzeltilmesini sağlayan bir genital estetik işlemidir. Genital bölgedeki yağlar genital liposuction yöntemiyle alınır ve daha zayıf bir vajina hedeflenir. Ayrıca genital bölge yağ aldırma işlemi vajen dudaklarının belirginleştirilmesi işlemi ile de uygulanabilir. Uygulama, aynı seansta genital renk açma operasyonu ile bir arada da yapılabilir.

Vajen Sıkılaştırma, Daraltma ve Vajinoplasti

Zorlu doğumlarda sıklıkla meydana gelen ve doğum yırtılmaları, sık doğum, dikiş açılması, ileri yaş  gibi faktörlere de bağlı olarak meydana gelen vajen kaslarının gevşemesi, vajen sıkılaştırma yöntemi ile tedavi edilmektedir. Bu sağlık sorunu cinsel zevk alamamaktan, gülme ve hapşırma eylemlerinin zorlaşmasından ve idrar kaçırmalardan dolayı oldukça önemlidir ve tedavi edilmelidir. Vajen sıkılaştırma, ameliyat ve dikişsiz toparlayıcı, sıkılaştırıcı seanslı cihaz uygulamaları tercih edilmekte. Vajen sıkılaştırma uygulaması birçok genital estetik operasyonu ile bir arada yapılabilir. İki anestezi türünü de tercih edebileceğiniz vajen sıkılaştırma operasyonlarında, operasyon 45 dakika içerisinde tamamlanır. Tam iyileşme için 4-6 hafta arası beklemeli ve hasta sabırlı olmalıdır.

Vajen Yolu Estetiği ve Orgazm Estetiği

Vajen yolunun cinsel ilişkiye hazırlamak ve daha rahat hale getirebilmek için Radyofrekans cihaz yardımıyla operasyon gerçekleştirilebilir. Operasyonda radyofrekans cihaz ile duvar yüzeyi şekillendirilir ve bu uygulama vajen yolunu daraltıcı ve düzensiz hale getirici yağ transferleri ile bir arada yapılabilir.

Icon

Labioplasti

Labioplasti, genital bölgede yer alan iç dudakların küçültülmesi, estetik yönden daha iyi bir hâle gelmesi için yapılmaktadır. Labioplasti ameliyatlarının estetik haricinde cinsel, hijyenik, psikolojik ve sosyal açılardan faydaları vardır
Hizmet Detayları
Icon

Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajina daraltma ameliyatları lokal veya genel anestezi ile yapılabilen ameliyatlardır. Vajina girişinden başlayarak ortalama 6-7 cm kadar vajina iç kısma kadar dokular çıkartılarak ve vajina içi emilebilen ameliyat dikişleri ile dikilerek dokular kat kat bir araya getirilir. Vajinanın tamamı daraltılır.
Hizmet Detayları
Icon

Vulva Augmentasyonu

Vulva bölgesinden yani büyük dudaklar ve mons pubis (tüylü, üçgen şekilli bölge) bölgelerinin düzlüğünden veya inceliğinden şikayet eden hastalara yağ enjeksiyonu yapılması işlemidir.
Hizmet Detayları
Icon

Penis Estetiği

Penis plasti yani penis estetiği ameliyatları penisin boyunun uzatılması veya penis kalınlığının arttırılması ya da penis eğriliğinin giderilmesi amacıyla yapılan cerrahi işlemlerdir.
Hizmet Detayları
İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul