fbpx
Skip to content Skip to footer

Burun Estetiği ve Fiyatları

Burunda estetik cerrahi ameliyatı septoplasti, konko cerrahisi içerir ve tüm bu cerrahi işlemleri tek bir hekim tarafından yapılması burnun estetik görünümü ve iyileşme süresi içinde önem teşkil eder.

Burun Estetiği Nedir?

Burun nefes ve koku alma işlevleri ile günlük yaşantımızda önemli bir rol oynayan ve yüzümüzün tam ortasında bulunarak estetik görünümü oldukça etkileyen bir organımızdır. Burun estetiği ile burnunun görünümünden rahatsız olan hastalar yüz ifadelerini, estetik görünümlerini ve yüz şeklini tekrardan oluşturur. Burun estetiği adı altında birçok cerrahi işlem uygulanan burun estetiği operasyonunda hastanın daha iyi nefes alabilmesi için fonksiyonel işlemlerde uygulanmaktadır. 

Burun estetiği neden yapılır?

Aslında sıklıkla burun estetiği sağlık problemleri veya estetik görünüm kaygısı ile yapılabilir. Fonksiyonel olarak nefes almada problemler yaşayan hasta estetik görünümünden hoşnut olmayarak da burun estetiği yaptırmak isteyebilir. Kişilerin burunları doğumsal olarak veya sonradan kazanılmış edinsel bir olay ile deforme olabilir ve genellikle burnu deforme olmuş hastalarda nefes alma problemi yaşanmaktadır.  Burnun fonksiyonel olarak tam çalışamaması solunum sorunlarına neden olur ve daha farklı sağlık sorunlarına yol açabilir. Burnun kemik kısmında bir eğrilik veya çıkıklığın olması, burnun aşırı büyük olması, kıkırdak yapısını problem olması, burnun simetrik olmaması gibi birçok sorun burun estetiği ihtiyacı doğurur.  Bu sorunların giderilmesi ile beraber estetik olarak da görünümünü düzeltmek istenirse burada kişisel tercihler devreye girmektedir.

Burun estetiği ne zaman yaptırılmalıdır?

Burun estetiği ne zaman yaptırılmalıdır sorusu hastalar tarafından sıkça sorulmaktadır. Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişiler fizyolojik gelişimini tamamlamalıdır. Nefes alma problemi yüksek düzeyde ise daha küçük yaşlarda da operasyon gerçekleştirilebilir.

Burun estetiği sonrası yapılması ve yapılmaması gerekenler nelerdir?

Bunlarla beraber burun estetiği ameliyatı sonrası genellikle ağrılı bir süreç başlar ve sürekli olarak fazla morluk oluşmaması için hasta burun ve çevresine buz koymalıdır. Hasta burun estetiği operasyonunu geçirdikten sonra bir gün hastanede kalır ve bu süreçte genel sağlığı gözlem altında tutulur. Ameliyat sonrasında hemen ayağa kalkılması önerilmez ve ilk kez ayağa kalkan hastada baş dönmesi mide bulantısı ve göz kararması oldukça normaldir. Ameliyat sonrasında genizden kan akıntısı gerçekleşebilir ve bu akıntılar mide bulantısına neden olabilir. Ameliyat sonrası sıvı şeyler tüketilmesi önemlidir.  Hasta ilk haftasında burun ve çevresinde morluk yaşayabilir ve ödemi artabilir. Bu burun estetiği ameliyatının normal bir sürecidir ve sürekli olarak burun tıkalı olabilir. Burun estetiği ameliyatı sonrası burna su çekilmemeli sümkürülmemeli ve gözlük takılmamalıdır.  Hastanın yüzüne burnunun istenilen şekilde oturması için hareketli spor yapılması önerilmez ve yüz kasının katılımının fazla olduğu aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Burun estetiği iyileşme süresi ne kadardır?

Genellikle kolay geçen burun estetiği operasyonu geçiren hasta bir gün hastanede kalmakta daha sonrasında evine taburcu edilmektedir. Hastalar 4-6 saat ayağa kalkmamalı ve yemek yememelidir. 6 saat sonrasında sıvı tüketmesi gereken hasta sürekli olarak buz kompleksi yapmalıdır. Bunlar iyileşme süresini belirleyen faktörlerdir. Ayrıca hastanın burnunu koruması, güneşe fazla maruz kalmaması, yüz kaslarını fazla hareket ettirmemesi de iyileşme süresini hızlandırır

Burun estetiği fiyatları

Burun estetiği fiyatları birçok nedene bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenler ekimin uzmanlığı, ameliyat yapılacak olan hastane, şehir ve burun problemleridir. Burun estetiği yaptıracak olan kişi hekim ile yüz yüze görüşmeli ve ne istediğini açıkça belirtmelidir. Hekimin tecrübesi burun estetiği fiyatlarını etkileyen ana faktör olarak gösterilebilir.

Icon

Rinoplasti

Rinoplasti; burnumuzun şekillendirilerek yüzümüze daha uygun bir hale getirilmesi ve aynı zamanda nefes problemlerinin çözülerek burnumuza işlevsellik kazandırılması için yapılan bir ameliyattır.
Hizmet Detayları
Icon

Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği, burnunda kemerli yapı olmayan ve yalnızca burun ucu düşüklüğü, burun ucu genişliği gibi sorunlar görülen hastalar için yapılan işlemlerdir.
Hizmet Detayları
Icon

Revizyon Burun Ameliyatı

Estetik burun ameliyatları sonrasında burunda oluşabilen eğilme, asimetri gibi anatomik problemler, fonksiyonel sorunlar ya da oluşan görsel sonucun arzu edilen şekilde olmaması gibi durumlarda yapılan operasyonlardır.
Hizmet Detayları
Icon

Septum Deviasyon

Septum deviasyonu burun orta hattındaki eğrilikleri tanımlamaktadır. Normalde düz olan ve burun boşluğunu sağ ve sol olmak üzere ikiye ayıran bu bölme, doğumdan veya sonradan meydana gelen darbeler nedeni ile eğrilebilir.
Hizmet Detayları
İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul