fbpx
Skip to content Skip to footer

Boyun Botoksu Nedir?

Boyun Botoksu Nedir?

Boyun ve dekolte bölgesinde zamanla beraber oluşan yaşlanma belirtileri, kırışıklıklar ve sarkma sorunları oldukça doğaldır ve bu durumda boyun botoksu uygulamak en kolay çözümlerden biri olacaktır. Zamanla boyun kısmında perde kası olarak adlandırılan platizmada gevşeklik ve bozulmalar meydana gelebilir. Ayrıca gıdı botoksu veya boyun için gereken müdahalelerde genellikle bu bölgede bulunan 2 adet kas bandında sarkmalar meydana gelir. Bu tip durumlar için de boyun botoksu yaptırmak gerekebilir. Öte yandan boyun botoksu işleminde tüm kırışıklık ve çizgiler giderilmiş olur ve çok daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Botoks Çeşitleri

Aslında birçok farklı botoks çeşitleri ve bölgesi bulunmaktadır. Botoks denince akla yalnızca göz çevresi gelebilir. Ya da yalnızca estetik kaygılar nedeni ile yaptırılan bir işlem olarak görülebilir. Fakat botoks estetiği aynı zamanda ciddi sağlık sorunları için de son derece etkilidir. Örneğin; Bruksizm (uykuda diş sıkma) hastaları için çene botoksu sıkça kullanılan bir yöntemdir. Çeneye yapılan botoks işlemi sayesinde bireyler geceleri dişlerine zarar verecek boyutta diş sıkma sorununa çözüm bulmuş olurlar. Ayrıca alın, yanak, şakak ve göz çevresine de botoks uygulaması yapılabilir.

Boyun Botoksu

Orta yaşlardan sonra sıkça tercih edilen boyun botoksu oldukça etkili ve popüler bir yöntemdir diyebiliriz. Hem kolay hem de risksiz bir işlem olması sebebi ile tercih edilenlerin de memnun kaldığı bir boyun botoksunu kullananlar, botoks etkisi geçmesinin ardından işlemi tekrar yaptırmaktadır.

Boyun Botoksu Nasıl Yapılır?

Birçok kişi tarafından tercih edilen boyun botoksu fiyatları ve işlemin kolaylığı sebebi ile sıkça tercih edilmektedir. Botoks iğnesi ile boyun bölgesine, gıdı çevresine veya çeneye kadar uzanan bir hat halinde uygulanır. Doktorunuzun uygun gördüğü her noktaya belli dozlar halinde uygulanan gıdı botoksu veya boyun botoksu işlemi dakikalar içerisinde bitecek son derece kolay ve pratik bir operasyondur.

Botoksun Faydaları

Çoğu kişi tarafından merak edilen botoksun faydaları aslında kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Botoks eğer estetik kaygı taşıyorsanız kesinlikle sizin için muhteşem bir yöntem olacaktır. Fakat sağlık sorunları ile ilgili bir durumdan dolayı doktor kontrolünde botoksa ihtiyacınız varsa, yan etkiler veya olası komplikasyonlar öncesinde belirlenir ve buna göre uygulama yapılır. 

Botoks Nerelere Yaptırılır?

Aslında botoks gerekli görülen her ince ve derin çizgili, sarkma meydana gelen veya kırışıklık bulunan bölgeye uygulanabilir. Cilt yapınıza en uygun şekilde yapılan bu uygulamayı kesinlikle güvenilir yerlerde ve uzmanlar tarafından yaptırmanız tavsiye edilmektedir.

 

İletişim Formu

Herhangi bir sorunuz mu var?

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul