Blog

Minik Dokunuşlar

Minik Dokunuşlar

Ameliyat biz cerrahlar için hayatın rutini haline gelmiş olmasına rağmen, hastalarımızın hayatında ne denli büyük bir olay olduğunun farkına varmak ve bu nedenle de ‘minimum girişimle maksimum sonucu elde etmek’ bizim için son derece önemli oluyor. Böylece hastalarımıza daha geniş perspektifte hizmet sunma fırsatını da yakalamış oluyoruz.

Ameliyatsız estetik girişimlerin temel anlamda bize sunduğu asıl fayda, vücudumuzun dış örtüsü görevini üstlenen derinin kalitesini artırmak ve yaşlılık belirtilerine neden olan eksikliklerini gidermek üzerine oluyor. Lokal anestezik kremler veya enjeksiyonlarla hasta konforunu rahatlıkla sağlayabildiğimiz ameliyatsız estetik işlemler, ofis şartlarında uygulanabilmesi nedeniyle de hasta için büyük bir rahatlık sunuyor. Genellikle işlem sonrasında sosyal yaşantısına devam etmesi mümkün olabilmesine karşın, hastanın 1-2 gün sürebilecek kızarıklık ve morlukları açısından dikkatli olmasını istiyoruz.

Bu başlık altında ilk konuşmak istediğim konu, tabiki BOTOX. Çünkü bana ‘30 yaş civarı ve sonrasında bir kadın veya erkeğin, kendini daha iyi hissetmesi için önerebileceğiniz tek bir şey nedir?’ diye sorulsa; kesinlikle cevabım ‘BOTOX’ olurdu. Çoğunlukla lokal anestezik herhangi bir şey kullanmadan göz çevresi ve alın bölgesine uyguladığımız bu uygulama için bize sadece 15 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. İşlem sonrasında ise küçük birkaç öneri dahilinde sosyal hayatınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz. Yaklaşık 7-10 gün içinde işlemin son etkisini görebildiğimiz için, bu süre sonunda küçük bir kontrol gerektiğini unutmamak gerekiyor. Ayrıca terleme tedavisinde ve bazı kasların zayıflatılarak yüzün şeklinin değiştirilmesinde (masseter botoksu) son derece etkin olarak kullandığımız bir tedavi yöntemidir.

Dolgu uygulamaları içinde ise kişinin yüzünde en kısa sürede farklılığı gösterecek kozmetik uygulama dudak dolgusu olmakla birlikte, hacimsel kayıpların yerine konmasında ve böylece cildinize parlaklık verilmesinde de dolgu maddelerini kullanmaktayız. Dolgu işlemleri lokal anestezi yapılarak uygulanmasını önerdiğimiz bir uygulama olmakla birlikte, hastanın yüzünde sağlanan volüm artışı sosyal yaşamına 1-2 gün ara vermesini gerektirebilir. İşlem sonrasında hemen istenilen etki ortaya çıkmış olsa da, 10 gün sonra kontrole gelmeniz ve oluşabilecek isteklerinizi yerine getirerek son şeklini vermemiz gerekecektir. Göz altındaki çukurluklar, çene hattındaki hacimsel değişiklikler ve burun kenarında dudağa uzanan hattaki belirginlik dolgu maddeleriyle kısa sürede gidere ildiğimiz problemleri başında geliyor.

Derinin dinamik problemlerini botoxla çözdük, sonra hacimsel problemleri giderdik; ee o zaman sıra geldi deri kalitesini artırmaya. Dışarıdan bizim daha genç ve zinde görünmemizi sağlayacak zincirin son halkasını yerine koymamız için, cildimizin ilk önce neye ihtiyacı olduğunu anlamamız gerekir. Cildimizin ihtiyacına göre yine enjeksiyonlarla veya bazı girişimsel cihazlarla yaptığımız kök hücre tedavileri (PRP,GRP vb.), vitamin ve mineral kompleksi uygulamaları (mezoterapi), kollajen ve gençlik aşıları dış görünüşünüze canlılık katacak uygulamaların başında gelmekte. Size uygun reçeteyi muayenenize göre seçmemiz gerektiğinden işlemin kaç seans uygulanacağı, işlem sonrasında sizi nelerin beklediği gibi sorulara ilk muayenenizde yanıt vermemiz daha uygun olacaktır.

Genel anlamda kafalarda oluşan soruları yanıtlayabildiysek, o zaman ücretsiz olarak cildinizi muayene etmemiz ve yaz sonrasında oluşan cilt problemlerinize çözümler üretebilmemiz için ziyaretimize bekliyoruz. Bir sonraki yazımızda görüşene dek, hoşçakalın…

 

Kategoriler En Çok Okunanlar
Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et