Blog

BURUN ESTETİĞİ

Sokakta yürürken, herhangi bir ortama girdiğimizde, birisiyle iletişime geçerken, kısacası bütün yaşanabilecek durumlarda ilk bakışta insanın en çok göze çarpan bölgesi yüzdür. Durum böyle olunca yüzümüzde var olan herhangi bir şekil bozukluğu psikolojik sağlımızı oldukça derinden etkilemektedir diyebiliriz. Yüzde var olan şekil bozukluklarının en başında ise tabi ki de burun yapısındaki bozukluklar baş çekmektedir. İşte tam bu sırada devreye biz Plastik ve Estetik cerrahlar girmekteyiz. Günümüzde modern tıpın gelişmesi ve yenilikçi operasyonlar ile burun estetiği oldukça kolay hale gelmiştir.

 Aslında Rinoplasti yani burun estetiği denildiği zaman birçok kişinin aklına sadece burun estetiği gelmektedir. Fakat yapılan operasyon sadece dış görünüşü düzeltmekle kalmadığı gibi aynı zamanda ameliyat olan kişinin daha rahat nefes alması ve konforlu bir yaşam sunmasını sağlamaktadır. Peki burun estetiği fiyatları ne kadardan başlamaktadır? Burun estetiği yaptırırken İnstagram kanalını kullanmak ne kadar sağlıklıdır? Burun ucu estetiğinin önemi nedir? Dilerseniz sizler için yazmış olduğumuz bu makalemizde tüm bu aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Burun Estetiği Nedir?

 Burun estetiği denilince birçok kişinin aklına güzel gözükmek ve bu güzelliğe kavuşmak için çekilen zorlu bir dönem gelmektedir. Rhinoplasti aslında Güzel bir görünüme sahip olmanın yanı sıra yaşam standartlarını da artırmaya yönelik yapılan bir işlemdir. Yapılan estetik ameliyat sırasında sizlerin hava kanallarını da rahatlatarak çok daha rahat nefes almanızı sağlamaktayız. Bu yaptığımız işlem sayesinde aynı zamanda burnunuzdan rahat nefes almamanızdan dolayı ağzını kullanmanız zorunluluğunu da ortadan kalkacaktır. Bu şekilde aynı zamanda bademcik iltihaplanması gibi birçok ağızdan solunumla ortaya çıkan hastalıklarında önüne geçmiş oluyorsunuz.

 Burun ameliyatı sonrası sürece daha derinden değinecek olursak eğer; Modern tıpın günümüzde ulaşmış olduğu şu noktada korkulduğu kadar zorlu bir post-op dönem sizleri beklemiyor diyebiliriz. Elbette ki her ameliyatta olduğu gibi birtakım zorluklar olmaktadır fakat bizler sizlerin bu dönemdeki komplikasyonlarını ve yaşayacak olduğunuz zorlukları en aza indirgeyecek düzeyde çalışmalar yapmaktayız. Hastalarımızın ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası süreçlerine göz atmak için İnstagram sayfamıza göz atabilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

 Burun estetiği ameliyatları genel anestezi altında açık veyahut kapalı birtakım teknikler ile yapılmaktadır. Kapalı tekniğin de açık tekniğin de kendine özel avantajları bulunmaktadır diyebiliriz. Açık burun ameliyatı denilince aslında birçok hasta ne yazık ki birtakım tereddütler yaşamaktadır. Bu tereddütlerin en büyük sebebi ise burunda oluşabilecek iz kalması korkusudur. Evet iz kalması gayet doğal bir durumdur fakat bunda korkulacak hiçbir durum yoktur diyebiliriz. Kalan iz minimal bir iz olmakla birlikte iyileşme sürecinde zamanla birlikte yok olacaktır. Açık yöntem burun ameliyatının en büyük avantajı ise doktorun direkt olarak septumu rahatlıkla görmesi ve çok daha konforlu bir ameliyat yapmasıdır diyebiliriz. Burun estetiği fiyatları hakkında bilgiler almak için makalemizin kalan kısmını okuyabilirsiniz.

Burun Estetiği Ne Kadar Sürede İyileşir?

 Gerçekleştirmiş olduğumuz burun ameliyatları sonrasında genellikle ilk aylarda hızlı bir şekilde iyileşme yaşanmaktadır fakat iyileşmenin tamamı 6 ay ile 1 yıl gibi süreyi kapsamaktadır diyebiliriz. Burun ameliyatı ve burun ucu estetiği olduğunuz vakitten itibaren iyileşmenin %60-70 gibi bir bölümü ameliyat sonrası ilk 6 ayda gerçekleşmektedir. Bu süreçte burnunuzda yer alan ödemler azalmakla birlikte şişliklerde kaybolmaya başlar. Ameliyat sonrası yaşamış olduğunuz burun ucunda yer alan hissizlik, hassasiyet gibi durumlar zaman geçtikçe ortadan kaybolmaya başlar. Ameliyat sonrası sürece en fazla etki eden nedenlerden birisi de burnun deri yapısı da diyebilir. Kalın derili birisinde süreç ortalamanın biraz üzerinde ilerlerken ince derili bir burunda süreç ortalamanın daha altında bir sürede tamamlanır.

Burun Estetiği Fiyatları

 Burun estetiği için fiyat vermeden önce kesinlikle bir muayene gerçekleştirilmesi şarttır diyebiliriz. Bunun en büyük sebebi ise burun yapısının nasıl olduğunu ve nasıl bir işlem izlenilebileceğini belirlemektir diyebilir. Bunun yanı sıra daha önceden burun ameliyatı yani Rhinoplasti ameliyatı geçirip geçirmemeniz de fiyatları etkileyecektir. Sizlere en uygun fiyatı vermek adına Cadde Bostanda yer alan kliniğimize bekleriz…

İstanbul Burun Estetiği

 Metropol şehir olan İstanbul dünya genelinde istatistiklere baktığımız zaman en çok burun ameliyatı yapılan yerlerden birisidir diyebiliriz. Özellikle yurt dışından kliniğimize gelen birçok hastanın ameliyat sonrası memnuniyetlerini dile getirmesi ve hayat konforunu yükseltmesi de İstanbul burun estetiğinde öncülük ettiğimizi düşündürmektedir. Sizlerde ücretsiz muayene olmak ve fiyat teklifi almak için Cadde Bostan Kadıköy’de yer alan kliniğimize gelebilir bir çay, kahvemizi içebilirsiniz.

Randevu Almak İster Misiniz?
WhatsApp - Soner Tezcan
Randevu Talep Et