fbpx
Skip to content Skip to footer

Annelik Estetiği Nedir?

Annelik Estetiği Nedir?

Hamilelik sırasında ve sonrasında kilo artışına bağlı olarak, kadın vücudu göğüs büyümesi, karında yağ birikmesi, çatlakların gelişmesi ve bel, sırt ve bacaklarda artan yağ birikimi ile bağlantılıdır. Annelik estetiği, günümüzde kombine olarak kullanılan en popüler plastik cerrahi prosedürlerinden biridir ve özellikle hamilelik ve emzirme sonrasında kadınların yaşadığı estetik sorunları gidermek için yapılır.

Hangi İşlemleri İçerir?

Meme büyütme, liposuction ve karın germe, annelik estetiği ana işlemleridir. Tüm bu işlemler genellikle tek seansta yapılır.

Faydaları Nelerdir?

Annelik estetiği, tek bir ameliyatla birden fazla alanı iyileştirmenize izin veren cerrahi operasyonlar bütünüdür. Bu operasyon ile yalnızca bir kez anesteziye tabi tutulursunuz ve yalnızca bir iyileşme süreniz olur. İster çalışan bir anne olun ister evde oturan bir anne olun, iyileşme sürecinizdeki vakit kaybı minimuma indirgeyerek bu süreci atlatırsınız.

Annelik estetiğinin bir diğer önemli faydası da özgüven artışıdır. Birçok kadın hamilelik ve emzirmenin getirdiği değişikliklerle mücadele eder. Diyet ve egzersiz “bebekle birlikte alınan kiloları” kaybetmenize kesinlikle yardımcı olsa da bazı bölgeler vardır: Cildiniz gevşekse, göğüsleriniz sarkıyorsa veya inatçı yağ birikintileriniz varsa, annelik estetiği bu bölgelerin görünümünü iyileştirebilir. Bebek öncesi benliğiniz gibi görünmenize ve hissetmenize yardımcı olur.

Annelik Estetiği Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Ameliyatın tamamlanmasının ardından hasta odasına alınır. Yaklaşık 5 saat hastadan yemek yememesi istenir. Hasta yemek yedikten sonra ilk olarak yatakta oturur pozisyona getirilir.

Hastanede yatış süresi boyunca hastanın kan sayımları ve kan basıncı seviyeleri izlenir. Ameliyattan sonra hastanın ağrısız hareket edebilmesi için ağrı kesiciler verilir. Hasta hastaneden çıktıktan sonra 2 gün aralıklarla düzenli olarak kontrol edilir. Göğüslere yerleştirilen drenler yaklaşık 1 ila 2 gün sonra çıkarılır.

Liposuction ve karın germe bölgesindeki drenler ameliyattan ortalama 5 ila 6 gün sonra alınır. Ameliyat bölgelerine steril bantlar yapıştırılır. Tüm drenler çekildikten 2 gün sonra hastalar duş alabilir.

Anne estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle telefon veya e-posta yoluyla ya da Bilgi Talebi formunu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.