fbpx
Skip to content Skip to footer

Ameliyatsız Rinoplasti

Ameliyatsız Rinoplasti

Ameliyatsız rinoplasti, burnunuzun şeklini geçici olarak değiştirmek için dermal dolgu maddelerinin kullanıldığı kozmetik bir prosedürdür. Estetik ameliyat olmak istemeyen kişiler için alternatif bir yöntemdir. Bu yöntem sıvı burun estetiği veya ameliyatsız burun estetiği olarak da adlandırılmaktadır.

Ameliyatsız Rinoplasti Ameliyatın Yaptığını Yapabilir Mi?

Geleneksel rinoplasti ile karşılaştırıldığında, cerrahi olmayan bir burun estetiğinin sınırları vardır. Örneğin, ameliyatsız rinoplasti ile burnunuz küçültülemez ve altı ay sonra etkisi kaybolur. Ancak dermal dolgu maddeleri, geçici olarak şişlikleri düzeltebilir ve belirli özellikleri değiştirebilir.

Ameliyatsız Rinoplasti Burnunuzu Büyütür Mü?

Ameliyatsız bir burun estetiği burnunuza hacim kazandırabilir, ancak burnunuzu küçültemez. Pek çok insan, dermal dolguların burnunu anormal derecede büyük göstereceğinden endişe eder. Ancak doğru yapıldığında, ameliyatsız burun estetiği, burnunuzun diğer yüz özelliklerinizle daha dengeli ve orantılı görünmesini sağlayabilir.

Nasıl Yapılır?

Bu operasyonda burnunuzu yeniden şekillendirmek için dermal dolgu maddeleri kullanılır. Dermal dolgu maddeleri, cildinizin hemen altına enjekte edildiğinde hacim kazandıran jel benzeri bir bileşen (genellikle hyaluronik asit) içerir. Lisanslı ve deneyimli bir sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından sanatsal olarak yapıldığında, altı aya kadar süren etkileyici sonuçlar verir.

Burun Estetiği Sonrası Ne Olur?

Ameliyatsız burun estetiğini takiben çoğu insan tedavi bölgesinde kızarıklık ve hassasiyet gibi küçük yan etkiler yaşar. Bu semptomlar genellikle sadece bir veya iki gün sürer.

İyileşme Ne Kadar Sürer?

Normal aktivitelere hemen devam edebilirsiniz. Sağlık uzmanınız, karşılaşabileceğiniz bir yan etkiyi engellemek için size özel talimatlar verecektir.

Ameliyatsız burun estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen telefon, e-posta veya Bilgi Talep formunu doldurarak bizimle iletişime geçin.