fbpx
Skip to content Skip to footer

Abdominoplasti Nedir? Tehlikeli midir?

Günlük hayatınızda etek, pantolon, elbise vb giysileri giyindikten sonra sarkmış olan vücudunuz psikolojinizi etkiliyor, sizleri rahatsız ediyor ve ön yargılar oluşturuyorsa bu estetik operasyon tam size göre diyebiliriz. Abdominoplasti ameliyatının hemen ardından sarkmış olan göbeğiniz ve çıkıntılar büyük ölçüde yok olacak ve sizlere daha konforlu bir hayat katmanın yanı sıra özgüveninizi de tazeleyecektir. Ameliyat çizgisi sezaryen işleminde yer alan çizgiden biraz daha uzun olmakla birlikte üst karın bölgesinde de gerilme söz konusu olduğundan dolayı göbek deliğinizin yerini de değiştirmektedir. Hastaların en çok çekinmiş olduğu konu ise iz kalma konusudur. Bu konuda kesinlikle çekinmemeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Tıpkı sezaryanda olduğu gibi ameliyat izi dışarıdan görünmeyecek bölgede, iç çamaşırınızın altına gelecek şekilde olmaktadır.

Abdominoplasti Nedir?

Tıp dilinde “Abdominoplasti” demiş olduğumuz ameliyat halk arasında “karın germe” ameliyatı olarak bilinmektedir. Ameliyatın asıl amacı karın bölgesi yani abdominal bölgede meydana gelen kişinin psikolojisini derinden etkilemekte olan sarkıklıkları ortadan kaldırmak ve daha sıkı bir vücut ortaya çıkarmaktır. Cerrahi işlem sonrasında vücudunuzun duruşunu çok fazla değiştiren bu operasyon elbette diğer bütün ameliyatlarda olduğu gibi belirli riskler taşımaktadır. Kliniğimizde tüm bu operasyonun sonrasında neler yapmanız gerektiği ve operasyonun taşıdığı riskleri en aza indirgemek için detaylı bilgiler vermekteyiz.

Ameliyat sonrası hastamızın iyileşme süreci aslında kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu süreç kişinin alışkanlıkları, fiziksel özelliklerine göre şekil almaktadır. Bunun yanı sıra hastanın metabolizması da bu süreci etkilemektedir.

Abdominoplasti Ne Kadar Sürer?

Abdominoplasti yani karın germe ameliyatı, planlanmış olan cerrahi operasyonun büyüklüğüne göre ortalama 2-4 saatlik bir zaman dilimini kapsamaktadır. Bunun yanı sıra mini abdominoplasti dediğimiz operasyon ise diğerine nazaran daha az kapsamlı olmasından dolayı ortalama 1-2 saatlik bir süreçte tamamlanmaktadır. Ameliyat sonrası operasyonu geçiren hastanın ameliyat bölgesinde biriken kanın boşaltılması ve doku sıvısıvın boşaltılması ve enfeksiyon yaratmaması için dren takılmaktadır. Dren takibi ve ameliyat sonucunu gözlemlemek adında hasta en az 1 gün (genellikle 2 gün) ameliyatı yapmış olduğumuz hastanenin servisinde istirahat etmektedir. 

Karın Germe Ameliyatı Tehlikeli Midir?

Başvuran hastalarımızdan ilk olarak almış olduğumuz soru budur diyebilir. Kliniğimizde ücretsiz muayene ederek bilgi vermiş olduğumuz hastalara her ameliyatta olduğu gibi karın germe ameliyatınında bir takım riskler olduğunu ve neler yapması gerektiğini detaylıca anlatmaktayız. Bütün ameliyatlarda olduğu gibi karın germe ameliyatı yani abdominoplasti ameliyatında da cilt altında kan birikmesi hematom ve doku sıvısı birikmesi ile birlikte enfeksiyon oluşmasıyla bir takım komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Bu istemediğimiz durumları ortadan kaldırmak, yok etmek için ameliyat esnasında gerekli işlemleri yapmakta ve hastaları bir süre takip ederek bilgilendirmekteyiz.

 

Ameliyat esnasında içeride kan birikmesi ve doku sıvısı birikmesini engellemek için gerekli işlemleri yapmaktayız. Bunun yanı sıra hastamızın ameliyat olduğu bölgeye dren takarak, dren takibi yapıyor ve hastamızı müşahede altında tutuyoruz. Ameliyat sonrası hastamıza gerekli dış destek olacak ilaçları uygulatıyor ve periyodik kontroller yaparak ortaya çıkabilecek bütün sorunları en aza indirgemekteyiz.

İstanbul Karın Germe Ameliyatı ve Fiyatları

İstanbul abdominoplasti ameliyatları ve fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız Caddebostan’da yer alan kliniğimizi ziyaret edebilir ve ücretsiz muayene olabilirsiniz. Bunun yanı sıra iletişim kısmında yer alan formu doldurarak sizlerle iletişime geçmemizi sağlamanız mümkündür. Yapmış olduğumuz operasyonları paylaşmış olduğumuz instagram sayfasından vakaları görmek ve bizlerle iletişime geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İletişim Formu

Herhangi bir sorunuz mu var?

İletişim

RANDEVU TALEBİ

Hizmetimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir ya da dilerseniz randevu formunu kullanarak, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No: 272 A Blok Daire:3 Kadıköy / İstanbul